
1. küldetés: Olvasd végig ezt az oldalt!
Nehéz próbatétel, rögtön az elején, de ez azt hiszem ez jó előszűrés arra nézve, valóban szeretnél-e csatlakozni a játékhoz. A feladat tehát a következő: gondosan olvasd végig ezt az oldalt, betűről betűre. Tudtad, hogy sokan képtelenek 150 karakternél (1 SMS átlagos hossza) hosszabb szöveget elolvasni a neten?
2. küldetés: Találd meg a levelet, amit holnap küldök neked.
Kukáztál már valaha életed során? Valószínűleg nem. Most mégis erre akarlak rávenni. Szerencsére csak a virtuális szemétben kell turkálnod.
Durva kezdésnek hangzik? Mért kell kukáznod?
Mert a levelezőprogramod jó eséllyel teszi majd a kukába vagy a spamek közé az első levelemet, amit küldök. Így ha valóban játszani akarod a Napi Önismereti Játékot, akkor bizony először meg kell találnod azt. Jó nyomozást!
Indulhatunk?
A Napi Önismereti Játékkal egy utazásra hívlak. Utazásra önmagad, személyiséged, tudattalanod rejtett vidékeire, felfedezésre váró kincses szigeteire, elfeledett, eltűnt részeire.
A vitorlák kifeszítve, a horgony lassan kiszakad a kikötő iszapos talajából és a kormánylapát fokozatosan a nyílt óceán felé fordítja hajónk orrát. Hamarosan indul a játék, a kaland, ahol kérdésről kérdésre, lépésről lépésre haladhatsz a legfontosabb felfedezésre váró terület, önmagad belső világa felé.
Kíváncsi vagy mire "megy ki a Játék"?
Mikorra várhatok valamilyen eredményt?
Egyedül, másokkal együtt vagy hogyan érdemes játszani?
A saját döntésed, hogy egyedül játszod vagy valamilyen formában megosztod a válaszaidat a Játszótársakkal, kommunikálsz a többi Játékos-társaddal.
Teljesen rendben van, ha „önismereti, tudatosságfejlesztő pasziánsz” formájában foglalkozol a feladatokkal.
A leckék alapvetően úgy vannak összerakva, hogy további segítség és útmutató nélkül kísérjenek önmagad belső világának felfedezésében. De sokat adhat az, ha társasjátékként kezded használni, kinyitva mások felé belső világod ajtaját vagy te nézel be egy barátodhoz, ismerősödhöz vendégként egy közös Játékra.
A Facebook oldalon még nem indult el a valódi élet, az egy picit hosszabb idő a tapasztalataim alapján. Az egy plusz lehetőség, ami több szinten működhet.
Sokat tanulhatsz mások megosztásaiból. Önmagában már nagy oldódást hoz, ha szembejönnek másnál a saját fájdalmaidhoz hasonló minták, akadályozó programok, amiket eddig szent meggyőződéssel kizárólag a öndagamnak tulajdonítottál.
Minden nap meg kell csinálni a feladatokat?
Mi történik, ha nincs rá időm vagy elfelejtem?
A Napi Önismereti Játék kérdései nem általános iskolás matek leckék, ahol büntetést kapsz, ha nincsen készen a házi feladat.
Sőt, amit még így indulásnál lényegesnek találok elmondani: a "KELL" szót iktasd ki minden olyan tevékenységedből, ami valamilyen módon kapcsolódik a Játékhoz.
Ha elméd "lehetőség" feliratú doboza helyett bekerül a "muszáj" kategóriába, akkor elég gyorsan dühbe jössz majd a levelek érkezésekor és elkezded keresgélni a "Leiratkozás" linket a leveleim alján.
Szinte lehetetlennek tartom, hogy minden egyes nap foglalkozz a Játékkal. Lesznek olyan napok, amikor egyszerűen másfelé visz az élet, netán túlzottan tele lesz a hócipőd mindennel és eszedbe sem jut közös Játékunk, az önismereti felfedezőút. Vagy nagyon leköti figyelmedet a külvilág, annak örömei vagy kihívásai és elhalkul a belső hangok hívása.
Ez teljesen természetes hullámzása az Életednek, a bent és a kint, a fókusz helyzetének váltakozása. Ha türelmesen kivárod sürgetés és erőszak nélkül, akkor újra visszatér majd a felfedezés vágya. A tudatfejlődésre szóló Elhívás hangja ott van mindenkiben, de néha nem igazán hallható, ha túl nagy a külső zaj.
A kérdések türelmesek és várnak rád. Akkor és ott szállsz be újra a játékba, amikor számodra időszerű. Ez nem szappanopera, ahol a kihagyott részek miatt elveszítheted a fonalat.
Hogyan csallak csapdába a Napi Önismereti Játékkal?
Mikortól lesz fizetős a Játék?
Benned is él némi gyanakvás a Játékkal kapcsolatosan?
Folyamatosan érkezik néhány kérdés az újonnan csatlakozóktól hasonló tartalommal. Íme néhány konkrét példa:
"Jól hangzik, de mindjárt jön, hogy hol és mikor jön az, hogy mennyit kell érte fizetni, ezt általában a hasonló felépítésű levelek közepe-vége felé szokták bedobni."
"Ez vicc vagy becsapás?Mennyibe fog ez kerülni?"
"Mikortól lesz majd fizetős verzió?"
Szia! Elolvastam az egészet, mert érdekel a téma. De mint általában az ilyen újdonságok, önismereti dolgok, vagy bármi, ami hírdetés útján jut el hozzám, gyanakvást ébreszt bennem. Kerestem benne az anyagi vonzatot, vagyis hogy ezek a kérdések, mibe kerülnek majd. Kíváncsi vagyok! 🙂
Jogos a gyanakvás!
Ha egy ideje már fent vagy a neten, böngészel a számodra fontos témákban, akkor valószínűleg már számtalan ingyenesnek hirdetett termékről derült ki, hogy az első néhány lecke után a lényeges részekért bizony már fizetni kell. Sőt, ha egyszer elkezdted, akkor már valóságos harcot kell vívnod a megszabadulásért, ha be szeretnéd fejezni.
Erről lenne szó ebben a Játékban is? Egyszer csak közlöm majd, persze akkor, amikor már eléggé bemélyült a történet, hogy eddig ingyenes volt, de ha tovább akarsz jönni velem, akkor annak ez az ára?
Van egy jó hírem!
A Napi Önismereti Játék ingyenesen indul és ingyenes is marad, bármeddig tartasz velem és a Játszó-Társakkal.
A Játéknak nem lesz fizetős verziója. Remélem, ez nem volt elkeserítő hír számodra. 🙂
Természetesen nem fotoszintetizálok és a fényből való táplálkozás is mérsékelt sikereket hozott eddig, vagyis 4-5 nap után veszettül rám tört az éhség. A pék és a sarki fűszeres is mindig tartja a markát, a vastagon fogó ceruzával írott számlákkal rendszeresen bekopogtató díjbeszedőket inkább meg sem említem, a jó hangulat megőrzése okán. Egy szó mint száz: hozzád hasonlóan pénzből élek.
A weboldalamon szolgáltatások/árak alatt viszont semmit nem találsz erről, amiből úgy tűnhet, mintha titkolnám, pedig nem. Egyszerűen átalakítás alatt van az oldal és ez a rész folyamatosan háttérbe szorult a többi fejlesztéssel szemben.
Azért ne legyenek álmatlan éjszakád emiatt, megígérem, szólok, ha már készen van. 🙂